Корзина
8 отзывов
+38067-324-25-66
+38067-324-25-66
+38067-324-25-66
+380663248494
+380673242566
+380442098940
+380673242567
Украина Киев вул. Машинобудівна, 42
График работы

Что нужно знать о кассовых аппаратах и фискальных регистраторах

Что нужно знать о кассовых аппаратах и фискальных регистраторах

04.03.15

Касові апарати та фіскальні принтери - це обладнання, призначене для автоматизації обліку обігу готівки та контролю персоналу в торгівлі, сфері послуг, громадського харчування і т.д. У фіскальному режимі використовуються для контролю з боку держави за готівково-грошовим обігом, повнотою і своєчасністю оприбуткування підприємствами готівкової виручки.
Касові апарати бувають портативними і стаціонарними.
Портативні касові апарати - мобільні апарати, які можна легко перенести з місця на місце або взяти з собою. Завдяки невеликим розмірам їх зручно використовувати при виїзній торгівлі, кур’єрської доставки або на ринку. Мають вбудовані акумуляторні батареї, які дозволяють їм працювати автономно, без підключення до електромережі. Портативні касові апарати оснащені клавіатурою для введення даних, дисплеєм, чекодрукуючим пристроєм і мають базовий набір операцій: продаж по сумі, повернення, щоденні звіти.
Стаціонарні касові апарати, на відміну від портативних, мають більший розмір, розширений набір функцій, більш зручні для використання при значних обсягах розрахункових операцій, а так само передбачають підключення більшого набору периферійного обладнання. Електроживлення здійснюється від електромережі, але в деяких моделях передбачена установка акумуляторних батарей. Оснащені клавіатурою для введення даних, дисплеєм і чекодрукуючим пристроєм.
Залежно від моделі, до касового апарату підключається різне додаткове обладнання: сканер штрих-коду, ваги, зчитувач магнітних карт, грошовий ящик, дисплей покупця і т.д. Так само можливе підключення касового апарату до персонального комп’ютера для програмування, отримання списку товарів та передачі інформації про продажі.
Фіскальний реєстратор (він же фіскальний принтер) - працює тільки у складі комп’ютерно-касової системи, тобто для роботи фіскального реєстратора необхідно його підключити до комп’ютера або POS-терміналу. На комп’ютері або POS-терміналі встановлюється необхідне програмне забезпечення, при використанні якого оператор, бармен, офіціант або касир контролює проведення розрахункових операцій на моніторі комп’ютера, а на фіскальному реєстраторі роздруковується чек і зберігаються результати продажів товарів і послуг у фіскальній пам’яті для подальшої обробки. Деякі моделі фіскальних реєстраторів можуть комплектуватися дисплеєм для виведення даних або дисплеєм покупця.
Касові апарати та фіскальні реєстратори здатні працювати як у фіскальному режимі так і в не фіскальному. Не фіскальний режим використовується для перевірки працездатності контрольно-касового пристрою або для навчання персоналу. При роботі в не фіскальному режимі на чеку друкується інформація "Не фіскальний" або "Не фіскальна операція" спеціальним рядком. У не фіскальному режимі функціонують всі елементи контрольно-касової машини, включаючи накопичення даних по продажах, формування та друк чеків, але залишається незадіяною функція реєстрації змінних звітів у фіскальній пам’яті та отримання фіскального звіту.
Із заводу-виробника касові апарати надходять до користувача в не фіскальному режимі. Фіскалізацію проводять у спеціальному режимі, доступному тільки податковому інспектору. У процесі фіскалізації податковий інспектор вводить такі реквізити: заводський номер апарата, його реєстраційний номер, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН), дату проведення фіскалізації і пароль доступу до контрольно-касової машині.
Другие статьи
+380663248494
+380673242566
+380442098940
+380673242567
Техно-Маркет-касове обладнання для торгівлі
Олександр
Украина Киев вул. Машинобудівна, 42
Карта